Pages Menu
Categories Menu

Nawyki kosmetyczne

Nawyki kosmetyczne

Każdy z nas bez wątpienia ma szereg pewnych nawyków kosmetycznych. Przede wszystkim musimy zdecydować się na taki rodzaj pielęgnacyjnych przyzwyczajeń, które działają na korzyść dla naszej cery oraz poprawiają kondycję naszej skóry. Generalnie nie zaleca się wyciskania zaskórników. Jest to bardzo zły nawyk, bowiem wyciskanie sprawia, że czarne, nieestetyczne krostki atakujące zwłaszcza czoło oraz partie brody czy nosa wracają wówczas ze zdwojoną siłą. Co więcej niewłaściwe duszenie skóry twarzy może prowadzić do uszkodzenia warstwy skórnej, to natomiast skutkuje trwałymi bliznami. Skóra poza tym, że staje się czerwona, to dodatkowo również ulega podrażnieniom, robi się nieestetyczny rumień oraz nierzadko skórę taką atakują wielorakie infekcje. Jest ona także bardziej skłonna do powstawania przebarwień.

Warto też pamiętać, aby sensownie dobierać środki złuszczające czyli peelingi. Powinny one być przede wszystkim dostosowane do typu naszej skóry. Jeżeli cerę mamy naczyniową, dobrze jest z peelingów ziarnistych zupełnie zrezygnować na rzecz peelingów enzymatycznych. Cera musi być złuszczana, ale wcale nie musi być szorowana. Odpadają przy wrażliwej naczyniowej cerze wszelkiego typu scruby czy peel-off peelingi. Warto pamiętać, że najszybciej ulega starzeniu nasza twarz, a w zasadzie pewien jej fragment, to jest skóra w okolicy pod oczami. By temu postępującemu procesowi zapobiegać stosownie, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja.

Musimy dobrać właściwy krem pod oczy, jaki zapewni rozjaśnienie często występujących tzw. worów pod oczami. Kolejna kwestia to poprawienie jędrności tych okolic. Dobrze na ten rejon naszej skóry działają kremy zawierające koenzym Q10 oraz proteiny i ceramidy. Przyda się też bez wątpienia krem z wyciągiem z soi albo serum tego typu. Cennym składnikiem jest także seria witamin – zwłaszcza A, C oraz E oraz wyciąg z aloesu.

napisane przez: