Co to jest reklama remarketingowa?

Chcesz zachęcić internautę do powrotu na twoją stronę internetową i dokonania konwersji? Jeśli tak, reklama remarketingowa jest dla ciebie.

Polega na wyświetlaniu osobom, które już raz odwiedziły twoją stronę, reklam w innych miejscach sieci. Ma to zachęcić do powrotu i dokonania zakupu lub skorzystania z usługi. Skuteczność takiej reklamy potrafi być bardzo duża, ponieważ masz możliwość wyświetlania spersonalizowanych ofert w oparciu o konkretne zakładki, na których w obrębie twojej strony zatrzymywała się dana osoba.

Statystyki pokazują, że zwiększanie konwersji poprzez remarketing przynosi skutek, ponieważ duża część niezdecydowanych klientów rzeczywiście wraca i dokonuje zakupu. Spora w tym zasługa wrażenia, jakie taka reklama wywołuje. Internauta natykający się w innych miejscach sieci na twoją ofertę nabiera przekonania, że ma do czynienia z dużą wpływową firmą, a to rodzi większe zaufanie.

Jeśli chodzi o sam proces wprowadzenia takiej reklamy do witryny, jest on wyjątkowo prosty. Wystarczy dodać do kodu źródłowego strony i jej podstron odpowiedni skrypt, a potem przygotować reklamę za pomocą Google Ads.

ecommerce